B-pojat

Yleistä
Joukkue on kolmen naapuriseuran; Vetelin, Halsuan ja Vimpelin yhteinen joukkue vahvistettuna muutamalla lähialueen pelaajalla.

Ajankohtaista
B-poikien SM-sarjan sarjaohjelma löytyy alta.

Vastuuhenkilöt
Yhteyshenkilö: 
Pelinjohtaja: Kari Kleemola

 


 

B-poikien SM-sarjaan ilmoittautui 20 joukkuetta ja joukkueet jaettiin runkosarjaa varten 4 lohkoon.

Lohko A: Hyvinkää 1, Hyvinkää 2, Kouvola 1, Kouvola 2 ja Imatra
Lohko B: Alajärvi, Seinäjoki, Ulvila, Tampere ja Turku
Lohko C: Joensuu, Jyväskylä, Kitee, Siilinjärvi ja Sotkamo
Lohko D: Haapajärvi, Kempele, Oulu, Raahe ja Veteli

Runkosarjassa joukkueet pelaavat omassa lohkossa kaksinkertaisen sarjan, jonka jälkeen pelit jatkuvat ylemmässä ja alemmassa loppusarjassa. Tämän jälkeen karsintapelit pudotuspeleihin jossa puolivälierät, välierät ja loppuottelut.

Sijoittui joukkue runkosarjassa miten tahansa, niin kaikilla on mahdollisuus päästä vielä vaikka loppuotteluun asti.

Runkosarjan jälkeiset pelit ja lohkojaot selviävät juhannukseen mennessä.

 

SM-SARJA, LOHKO D

PäiväOtteluKloTulosRaportti/juttu/tarina
Su 5.5.2019Veteli - Raahe14:002-0 (15-1,14-2)Palk: Ruuska-Olli
Ti 7.5.2019Kempele - Veteli18:002-1 (1-2,4-3,1-1,2-1)Palk: VihriäläM-Mortensen
Pe 17.5.2019Veteli - Haapajärvi18:002-0 (7-0, 7-2)Palk: VihriäläL-Heikkala
Pe 24.5.2019Oulu - Veteli18:000-2 (1-8, 3-5)Palk: Lassila-Mortensen
Ti 28.5.2019Raahe - Veteli18:000-2 (9-12, 9-12)Palk: Koskela-Heikkala
Su 2.6.2019Haapajärvi - Veteli17:000-2 (0-1, 2-10)Palk: Olli-Mortensen
To 13.6.2019Veteli - Oulu18:002-0 (6-3, 17-10)Palk: Olli-Vihriälä L
Pe 14.6.2019Veteli - Kempele18:002-0 (11-3, 10-7)Palk: Olli-Heikkala


 

YLEMPI LOPPUSARJA, LOHKO F

PäiväOtteluKloTulosRaportti/juttu/tarina
Ti 2.7.2019Joensuu - Veteli18:002-0Palk: Lassila-Olli
Pe 12.7.2019Kempele - Veteli18:000-2Palk: Olli-Hollanti
Ke 17.7.2019Veteli - Joensuu18:001-2Palk: Ruuska-Olli
Pe 19.7.2019Kitee - Veteli18:002-0Palk: Olli-Vihriälä M
Ma 29.7.2019Veteli - Kitee18:000-2Palk: Salomaa-Vihriälä M
To 1.8.2019Sotkamo - Veteli18:002-0Palk: Olli-Mortensen
Ma 5.8.2019Veteli - Kempele18:002-0Palk: Olli-Vihriälä L
Pe 9.8.2019Veteli - Sotkamo18:000-1Palk: Lassila-Olli


 

YLEMMÄT PUDOTUSPELIT JA LS
 12.8.2019    Raahe - Veteli    18:00 0-2    Palk: Vihriälä L-Mortensen
21.8.2019Hyvinkää-Veteli17:301-0Palk: Lassila-Vihriälä M
23.8.2019Veteli-Hyvinkää17:302-0Palk: Ruuska-Heikkala
1.9.2019Hyvinkää-Veteli17:001-0Palk: Ruuska-Lassila